Start

   logo-pl-v2

 

fr pl gb us

Pamięć Muzyczna - kształcenie słuchu w postaci gry muzycznej

 

    

Wypuściliśmy przed chwilą nowe ćwiczenie w postaci gry o nazwie "Pamięć Muzyczna". Gra polega na znajdywaniu identycznych dźwięków ukrytych pod przyciskami. Gra jest fajna i ciekawa, a jednocześnie rozwija Twój słuch i pamięć muzyczną.

Po uruchomieniu ćwiczenie zapyta o ilość kart do gry. Im więcej kart tym ćwiczenie będzie trudniejsze:

screenshot1pl


Na poniższym obrazku wybrałem grę 4x4. To oznacza, że gra pokaże 16 przycisków w tablicy 4 na 4. To oznacza również, że gra wylosuje 8 różnych dźwięków, ukrytych pod przyciskami. Pod przyciskami znajduje się 8 par dźwięków, które trzeba znaleźć. Celem gry jest znalezienie wszystkich par.

screenshot2pl


Musisz wykazać się szybkością, ponieważ ścigasz się z czasem. Na dodatek liczy się ilość prób. Jeśli znajdziesz pasujące do siebie dźwięki, dane przyciski znikną z ekranu. Gra kończy się, gdy odnajdziesz wszystkie pary.

screenshot3pl


To ćwiczenie z kształcenia słuchu ma kilka opcji do zmiany. Możesz wybrać instrumenty a także zakresy dźwięków, które mają zostać użyte podczas gry.

screenshot4pl


Zapraszamy do ćwiczeń. Nie tylko będziesz dobrze się bawić, ale jednocześnie podszkolisz swój słuch muzyczny.


Jeśli masz jakieś pytanie lub sugestię to zapraszany do pozostawienia komentarza. Jeśli podoba Ci się ta gra to kliknij w przycisk "Lubię To!" lub twitnij o nas na Tweeterze :)